Ceny hypoték začínají stoupat, ale ještě je čas

zařazeno v: Články | 0

ceny hypotékCeny hypoték respektive úrokových sazeb byli ještě nedávno na historickém minimu. Nicméně díky situaci v Evropě a růstu dolaru začínají opět mírně stoupat. Stále jsou ale velmi příznivé a pohybují se okolo 2,2% což je stále více než přijatelné. Porostou ale dále, takže pokud zvažujete koupi domu, či bytu, nečekejte dlouho.

V posledních letech se situace kolem hypoték razantně změnila a podmínky jsou již přijatelné i pro běžného smrtelníka. Před pár lety si hypotéku mohl dovolit jen opravdu málokdo, dnes se díky vyšší době splácení a příznivým úrokovým sazbám stala hypotéka dostupná pro většinu z nás. Jde o nejvýhodnější variantu k získání nemovitosti, vždyť uznejte sami. Jaká banka vám dá běžný úvěr s úrokem okolo 2%.

Ceny hypoték nahrávají soukromým investicím

Díky této situaci a zcela jedinečným podmínkám v tomto roce spousty lidí investují do bytů a nemovitostí. I když mají bydlení zajištěno, vyplatí se jim koupit další byt, nebo jinou nemovitost na hypotéku a dále pronajímat. Cena pronájmu totiž obvykle bez problému pokryje náklady na hypotéku.

Právě nyní je nejvhodnější doba

I když úrokové sazby pomalu začínají růst, stále je ideální doba na zařízení hypotéky. Stále jsou totiž úrokové sazby velmi výhodné. Vždyť to není zase až tak dávno, kdy se úrokové sazby pohybovali kolem 4-5%. Financování bydlení tedy nikdy nebylo dostupnější. Pokud potřebujete s výběrem vhodné hypotéky pomoci, neváhejte se na nás obrátit. Pohybujeme se v oboru finančnictví již řadu let a i díky tomu vám můžeme domluvit velmi zajímavé individuální podmínky. Stačí nám zaslat nezávaznou žádost a o ostatní se postaráme za vás.

 


 

Napsat komentář