Ojeté auto, nebo nové? Jaká jsou pro a proti?

zařazeno v: Články | 0

ojeté autoRozhodli jste se pro koupi auta, nebo motorky? Pak před vámi určitě je otázka, zda koupit ojeté auto, nebo raději nové. Samozřejmě každý preferuje něco jiného, ale v globálu by se dala shrnout některá pro a proti. Ono také hodně záleží za jakým účelem auto kupujete. Ne každý si může dovolit koupit nové auto, na druhou stranu dnes se již i nové auto dá pořídit okolo 200 000 Kč. Někdo si ale za stejnou cenu raději pořídí kvalitní ojetinu.

Pojďme se na to podívat blíže:

Nové auto

Nové auto má zcela bezesporu několik výhod. Ať už jde o záruku, nebo o jistotu bezpečí. Na druhou stranu je samozřejmě dražší než ojeté a v podstatě ihned po koupi ztrácí hodnotu. Mnoho lidí tedy volí nějakou střední cestu. Třeba předváděcí vozy, nebo auto sice ojeté, ale třeba jen půl roku staré. Pak má v podstatě nové auto, ale pořídí ho výrazně levněji. Jako vždy jde v neposlední řadě o peníze. Díky bohu je již mnoho možností a jednou z nejjednodušších a nejdostupnějších je autopůjčka. Je to účelová půjčka, která je přímo nastavena na financování vozu, nebo motorky, takže se dá dosáhnout velmi výhodných podmínek oproti běžnému úvěru.

Ojeté auto

Ojeté auto je pro mnoho lidí a rodin dostupnější. Výhodou je samozřejmě cena. Nevýhodou může být riziko původu a stavu vozu. V dnešní době si bohužel nemůžete být zcela jisti ani v autobazaru. Hrozí tedy, že naletíte a koupíte auto odcizené, nebo auto v hrozném technickém stavu. Většina lidí nepozná, zda je vysněné auto v dobrém stavu, může vypadat krásně, ale jen na oko. Laik nepozná, zda je auto po bouračce, nebo mu třeba odchází převodovka. Prodávající vás samozřejmě bude přesvědčovat jak výhodná koupě to je, a jak jste si dobře vybrali. Aby jste se vyhnuli možnému riziku a to jak na investicích do oprav, tak i na vašem zdraví, vyplatí se nechat si auto prověřit. V porovnání s cenou vozu je to investice zcela minimální, ale může vám ušetřit i několik desítek tisíc korun. Pokud to uděláte, není důvod obávat se koupit ojeté auto.

 

Nové auto Ojeté auto
Pořizovací kupní cena **** ****
Finanční ztráta při prodeji **** ****
Záruka **** **** (některé bazary poskytují)
Původ vozu **** **** (při prověření bez rizika)
Technický stav vozu **** **** (při prověření bez rizika)

A jaké zkušenosti máte vy? Napište do komentářů. Váš názor nás zajímá.


 

Napsat komentář